Nasz sprzęt

Nasz sprzęt

Nasze wybory sprzętu stomatologicznego oparliśmy o wieloletnie doświadczenie. Wybieramy urządzenia, dzięki którym wykonujemy swoją pracę z większą precyzją, szybkością, przewidywalnością zabiegów, z zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa Pacjentów. Najważniejsze z nich to:

 
 1. Mikroskop wyposażony w wysokiej klasy optykę, bardzo wydajne oświetlenie LED. Stosowany w endodoncji (leczenie kanałowe).

 2. Kauter stomatologiczny - przeznaczony do precyzyjnej elektrochirurgii i mikrochirurgii, sprzęt o wysokiej częstotliwości, który nadaje się do lekkich i średnich operacji. Pozwala na wysoce profesjonalną chirurgię w jamie ustnej. Niezawodny w plastyce (podcinaniu) wędzidełka warg i języka. 

 3. Fizjodyspenser - stosowany w implantologii, chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. To specjalistyczne urządzenie stosowane w stomatologii głównie do przygotowania kości do zabiegu implantologicznego, a dokładniej wiercenia otworów w kości szczęki w celu przygotowania do umieszczenia w tym miejscu implantu zęba. 

 4. Piezosurgery -  nowej generacji urządzenie piezoelektryczne. Ułatwia przebieg procedur z zakresu chirurgii kości, zmniejsza ryzyko wystąpienia opuchlizny, powikłań i bólu po zabiegu. 

 5. Mikrosilniki endodontyczne - to narzędzia stosowane w endodoncji do opracowania mechanicznego kanału. W swojej przychodni posiadamy dwa takie urządzenia.

 1. Lupa - urządzenie powiększające dzięki czemu możemy pracę wykonywać z większą precyzją i skutecznością. Urządzenia nieodzowne w zabiegach endodontycznych i chirurgicznych, zwłaszcza tych skomplikowanych. 

 2. Pantomograf CBCT - zaawansowany system cyfrowej diagnostyki stomatologicznej. Urządzenie dostarczające obrazy w formacie 3D, pantomograficzne 2D i cefalometryczne. Redukuje dawkę szkodliwego promieniowania. Pomaga zdiagnozować najmniejszą zmianę patologiczną. 

 3. RTG punktowe -  stomatologiczny aparat RTG o klasycznej, niezawodnej konstrukcji stosowany w wykonywaniu zdjęć przylegających - jednego zęba. Niezastąpiony podczas trwania leczenia kanałowego. 

 4. Wirówka laboratoryjna - dedykowana do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego PRP. Stosowana w zabiegach chirurgicznych i do zabiegów medycyny regeneracyjnej.

 5. Urządzenie do wypełnienia ciekłą gutaperką - bezprzewodowe, innowacyjne urządzenie do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką. Urządzenie umożliwia wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału, zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. 

 6. Endometr - to urządzenie służące do pomiaru długości kanału znajdującego się we wnętrzu zęba. 

 7. Laser - urządzenie stosowane do diagnostyki i leczenia próchnicy bez bólu, w zabiegach chirurgicznych (bezkrwawe zabiegi bez szycia) i implantologii, do wybielania zebów bez nadwrażliwości, w endodoncji (leczenie kanałowe), w leczeniu aft, opryszczek, w periodontologii oraz w celu przyśpieszenia gojenia dziąseł.